لباس آشپزی

لباس آشپزی

لباس آشپزی حرفه ای

با این حال، هر کدام از اینها که باشد، شکی نیست که یونیفرم سرآشپز ظاهری حرفه ای به شما می دهد. اگر مشتری متوجه شود سرآشپزی لباس های خودش را پوشیده است، ممکن است در مورد امنیت غذایی که تهیه می کند سؤالاتی داشته باشد.

در حالی که یونیفرم سرآشپز برای ایمنی غذا و همچنین راحتی کارکنان مهم است، از نظر ظاهری نیز هدفی دارد. ممکن است یک آشپزخانه اوپن در رستوران خود داشته باشید که مردم بتوانند غذاهایشان را در حال آماده شدن ببینند، یا ممکن است سرآشپزهای محل کار شما عموماً توسط مردم دیده نشوند.

لباس آشپزی

لباس مناسب

برای کارکنان شهرداری، پوشیدن یونیفرم آنها را به راحتی قابل شناسایی می کند. برای کارکنانی که بیشتر در پشت صحنه هستند، مانند سرآشپزها، لباس برای سلامت، ایمنی و بهداشت مهم است.

اگر در آشپزخانه کار می‌کنید، مهم است که لباس آشپزی صحیح بپوشید.

بسیاری از محل‌های کار، یونیفرم کارکنان را انتخاب می‌کنند، از جمله محیط‌های خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و … .

اجزای مختلف لباس سرآشپز عبارتند از:

ژاکت

این ژاکت ها اغلب از پنبه سنگین یا مخلوط پلی استر و پنبه ساخته می‌شود، زیرا این امکان تنفس را فراهم می‌کند و همچنین به محافظت از سرآشپز در برابر هرگونه پاشش گرم کمک می‌کند.

این ژاکت ها به طور سنتی سفید است زیرا باعث می شود لکه ها به راحتی قابل شناسایی باشند که به حفظ بهداشت کمک می کند. ژاکت سفید تر نیز ظاهری حرفه ای و تمیز می دهد.

این دارای چندین ویژگی مختلف است که به عملکرد و کاربردی بودن آن کمک می کند. این ژاکت معمولاً دو لایه است، یک لایه محافظتی اضافی در برابر گرما یا هرگونه پاشش داغ ایجاد می کند.

پیش بند

پیش بند یک لایه محافظتی اضافی در برابر گرما و شعله و همچنین لکه ایجاد می کند.

پیش بند ها باید از مواد مقاوم در برابر شعله ساخته شوند و باید به درستی بسته و نصب شوند. این کار به جلوگیری از ریختن هرگونه مواد اضافه به غذا جلوگیری می کند.

در حالی که به عنوان بخشی از یونیفرم سرآشپز سنتی در نظر گرفته نمی شود، بسیاری از سرآشپزها هنگام حضور در آشپزخانه ترجیح می دهند از پیش بند روی لباس های خود استفاده کنند.

کفش ها

برای ایمنی، همه سرآشپزها باید کفش هایی بپوشند که لغزنده نباشد و دارای سرپنجه فولادی باشد. این امر خطر آسیب را در صورت افتادن تجهیزات سنگین یا مایعات داغ محدود می کند.

علاوه بر این، اگرچه اجباری نیست، اما بسیاری از سرآشپزها کفش‌های بدون بند می‌پوشند تا خطر افتادن را محدود کنند.

سرآشپزها ساعت ها روی پای خود می ایستند، بنابراین داشتن کفش راحت ضروری است. برای راحتی، کفش ها باید به خوبی ساخته شوند و ضربه پذیری خوبی داشته باشند.

این کار مقداری از فشار روی کف پا را از ایستادن روی زمین برای طولانی مدت کاهش می دهد.

در تولیدی لباس فرم بافتینه لباس های آشپزی زیادی وجود دارد که همگی با بهترین نوع پارچه و بهترین کیفیت تولید شده است.

, , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار − 4 =

blank